Uudised

(Uudiseid kokku: 4)

Peeter Mudist
Lihtne ja poolmüstiline

Lisatud: 22.12.2022

On jäänud mulje, et inimesele meeldib pigem, kui asjad on kindlad. Kindel rahasumma, kindel kellaaeg ja igasugused muud kindlad asjad. Ütle, mis sa arvad, käi välja ideed, haara initsiatiiv. Tee seda kohe!

Tuleb olla aktiivne ja asuda tegudele. Enesekindel peab loomulikult olema. Enesekindlus tähendab seda, et sa ei ole fookusest väljas. Lähed töövestlusele või koosolekule ja kõik pommitavad seal enesekindlalt ideedega, nagu oleks teinud natuke amfetamiini. Võib-olla polegi lõppude lõpuks nii tähtis, kas need on ideed või pseudo­ideed, kas need ka töötavad või mitte, kas neid üldse kuulatakse, pannakse tähele jne, peaasi, et midagi on, et oleks aktiviteet, liikumine, õhu ja inimeste liikumine. Kõige hullem on, kui midagi ei ole.

Lisainfo: PostimeesKunstiostja põgeneb inflatsiooni eest kunstivara kantsi

Lisatud: 13.12.2022

Selle sügise Eesti kunstioksjonite hooajal oli müüdud piltide seas elavate kunstnike osakaal kõigest umbkaudu kolmandik, ent välismaised kunstikogujad eelistatavad pigem investeerida alustavatesse ja tõusvatesse nimedesse.

Kunstioksjonite kataloogides on meil kõige enam maastikupilte, kuid oksjonimajade julgus maitse suunamisel võiks olla avangardsem ning ulatuda loodusmaalist kaugemale.

Lisainfo: PostimeesKüpse kunsti läbikulg Kursi koolkonna näitel

Lisatud: 29.11.2022

Vana-Võromaa kultuurikojas on reedest vaadata kunstirühmituse Kursi koolkond 35. sünnipäevale pühendatud näitus, mille läbivaks jooneks on küpsus ja vilumus, mille rühmituse liikmed on elu jooksul saavutanud.

«Kursi koolkonna põhiline läbiv teema on inimene ja nali, grotesk, väike vimka viskamine – see on aastakümneid olnud Kursi koolkonna ühine nimetaja,» rääkis rühmituse asutajaliige ja näituse kuraator Ilmar Kruusamäe.

Lisainfo: Lõuna-Eesti PostimeesPõlev mees Peeter Mudist

Lisatud: 08.11.2022

Avatud ERMi galeriis alates 1. oktoober 2022 kuni 2023. aasta jaanuari keskpaigani. Sissepääs A-sissepääsust.

Näitus “Põlev mees Peeter Mudist” on pühendatud kunstniku 80. sünniaastapäevale. Meie kunsti ühe omanäolisema kunstniku maalid on väga paljudele tuntud, veidi vähem on teada tema kujud, mis ei jää mingil juhul maalidele alla. Kokku on eksponeeritud ligi 60 maali ja paarkümmend skulptuuri. Töid on valitud peamiselt kahe Eesti suurema kunstimuuseumi ja kahe kõige rohkem Peeter Mudisti maale omava erakogu kollektsioonist. Teosed kujutavad kunstnikule olulisi inimesi. Piltide juures on kasutatud Peeter Mudisti enda kirjutatud tekste.

Peeter Mudist on Eesti kunsti üks suuremaid legende, kelle loomingut on alati saatnud kunstiarmastajate suur imetlus. Ta kujundas oma erilise maalilaadi välja 1970. aastate alguseks, vaid mõned aastad pärast Eesti Kunstiinstituudi (praegu Eesti Kunstiakadeemia) lõpetamist. See stiil erines märgatavalt kõigest, mida tookord maalikunstis tehti. Mudistil jätkus erinemiseks tugevust ja see tugevus andis talle ka harukordse sisemise vabaduse. Võimalik, et seda mõjutas ka pool elu põetud Parkinsoni tõbi, mistõttu oli tal aega keskenduda vaid kõige olulisemale. Seepärast on meie näituse pealkiri „Põlev mees“.

Kuraatoriks on Reet Mark ja näituse kujundas Emma Eensalu.

Lisainfo: Eesti Rahva Muuseum